Insta.Ling - aplikacja do nauki ortografii polskiej

W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 nasza szkoła poprzystąpiła ponownie do programu Insta.ling dla szkół.

 

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej nauki słówek, umożliwiająca rodzicom i nauczycielom wgląd w postępy ucznia. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe (na komputerach stacjonarnych, tabletach i telefonach komórkowych).


Jak wygląda praca z Insta.Ling od strony ucznia?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, pozwalając na stosowanie synonimów. W przypadku błędu wyświetlana jest poprawna odpowiedź. Aplikacja pozwala również na odsłuchanie wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora.

Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie. Dzięki temu słówka, z którymi uczeń nie ma żadnych problemów, pojawiają się rzadziej, a więcej uwagi może poświęcić zadaniom problematycznym.

Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Uczeń codziennie loguje się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej zakończonej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów w pracy. Rodzice i nauczyciele mają także wgląd w raporty z postępów dzieci. Dostęp do raportów pozwala rodzicom włączyć się w motywowanie dzieci do systematycznej pracy.
Czas trwania programu to II semestr roku szkolnego 2014/2015.

Agnieszka Witkowska

Więcej na stronie: http://www.instaling.pl

 

Nasza szkoła zdobyła Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

 

  • ico
  • ico
  • ico