Bartosz Żołnowski laureatem Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2019

            Ogólnopolski Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży towarzyszy co roku Poznańskim Targom Książki i organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie Poznania oraz Polskie Radio Poznań. Jego celami są: promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie  gustów i badanie preferencji czytelniczych uczniów, a także kształtowanie nawyków czynnego, samodzielnego udziału w kulturze. 

Do 10 stycznia 2019 roku na konkurs literacki z terenu całej Polski wpłynęło ponad 600 prac, w tym w grupie kl. V-VIII – 347 listów. Podczas Poznańskich Targów Książki, które miały miejsce w dniach od 1 do 3 marca 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów  Poznańskich, ogłoszono wyniki konkursu.

Biorąc pod uwagę dobry język, ciekawe podejście do tematu, oryginalność oraz samodzielność wypowiedzi Jury postanowiło nagrodzić książkami i dyplomami prace 24 uczniów w kategorii klas V-VIII. Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego został uczeń klasy VIIIA, Bartosz Żołnowski, który napisał list do polskiego noblisty - Henryka Sienkiewicza. Serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy do lektury.